Barevný kód 31. 5.

Poslední květnový den se na Košuteckém jezírku objevily záhadné cestičky. Spojovaly několik míst vyznačených v plánku. Úkolem dětí bylo rozluštit tajný kód, který skrývaly. Matematický dobrodružný úkol hodný malých Sherlocků!
Sešli jsme se s přihlášenými školáky, abychom si společně mohli vyzkoušet něco z Hejného matematiky. Pod pergolou hned děti vyzkoušely naši novou houpačku a občerstvily se domácí jahodovo-bezovo-mátovou limonádou. Poté jsme vyrazili za tajným kódem na Jezírko. Bylo opravdu vedro, pláže byly obležené lidmi, teenagery skákali do vody ze zavěšeného lana. Našli jsme si klidné místo mezi stromy za trampolínou a luštění tajného kódu mohlo začít. Děti se rozdělily do skupinek a vyrazily po vyznačených cestičkách, které tvořily barevné těstoviny. Přestože bylo na jezírku hodně lidí a hrozilo maření našeho záměru, značení bylo tak nenápadné, že děti bez problému stopy našly. Na jednotlivých stanovištích pak nacházely písmenka, která tvořila celá slova. Úkol to nebyl snadný, přesto se s ním děti vcelku bystře vypořádaly. Mohou se tak těšit na společné matematické hrátky v příštím roce.
Poctila nás návštěvou také paní ředitelka a paní družinářka z naší kmenové školy v Líšťanech.
Závěr parného odpoledne si děti užily ještě se stavbami z písku u vody, kde si společně krásně pohrály.