Horké letnice

Poslední květnové a červnové dny věnujeme přípravám na přezkoušení a užíváme si společně času venku. Nechybí koupání, ježdění na nafukovacích lodích, lezení na stěně nebo stopovačky.

Děti se skvěle noří do ranního psaní a počítání. Volí si obtížnost příkladů A – D a zkouší si posunout vlastní úroveň. Některé děti přitahují velká čísla a nakazily tím už většinu celé party. S věšákem na kostýmy jsme si zahráli také matematický autobus, kde nastupovali a vystupovali lidé podle záznamů v tabulce v učebnici. Tobík jako řidič nás provezl všemi zastávkami, děti vymyslely některým názvy od počátečních písmen a došly ke správnému počtu cestujících na konečné.

Čteme společně knížku humorně laskavých pohádek o barvách a duze. Básničky se děti učí zpaměti. Děti předčítají své knížky a pak je nahlas ostatním vyprávějí.

Procvičovali jsme hodiny, ukazování na ciferníku, pokud je 10:15, 14:30, 9:45 ale i 8:50, kdy začínáme společné vyučování.

U jezírka jsme ještě zasadili doubky, které jsme pěstovali od podzimu z žaludů v květináčcích a podařilo se nyní již vzrostlé semenáčky přesadit. Vybrali jsme jim vhodné prostředí, označili si, abychom je poznali a těšíme se, jak budou velké, až budeme my staří dědečkové a babičky.

S dětmi jsme vyráběli bylinkové čaje, pěnu do koupele, smrkový sirup, šperky a to vše připravili na prodejní výstavu pro rodiče k přezkoušení. Připravili jsme s dětmi také výstavu “Co dělám ve volném čase”, doplnili portfolia a uvařili bezovou a růžovou šťávu, i jahodovou marmeládu. Sklízíme s chutí hrášky, které jsme si na jaře vyseli.

Na hrad Gutštejn, kde zakončíme první školní rok, chystáme večer slavnostní předávání korálkových titulů, některým dětem se podařilo získat již 60 korálků na titul Nosič vody, většina získala 40 na titul Dřevař a ti, co na podzim ještě nedosáhli na Skřítka za 20 korálků, ho nyní také již dostanou.