Výprava pro rodiny přihlášených školáků 22. 4.

Jak jinak oslavit Den Země než krásným výletem do přírody. Společně s přihlášenými dětmi, jejich rodiči a jedním pejskem jsme vyrazili do přírodního parku Zábělá, kde jsme strávili příjemný den. Z Bukovce jsme vyšli dopoledne po červené turistické a užívali si jarní slunce, které nám po dlouhé zimě silně prohřívalo naše těla. Na Holém vrchu jsme shlédli údolí Berounky a vnořili se do zábělského polesí plného sasanek a orsejí. Cestou jsme si zahráli několik drobných her a také hledali dvě kešky, ale spíše jsme jen tak šli a vdechovali krásu jarního lesa. Maminka Pavlína měla s sebou krásné určovací klíče k poznávání stromů a bylin. U zaniklé výletní restaurace jsme nacházeli ještě střepiny starého porcelánu, místo mělo své kouzlo. Osmiletý Hanuš se ptal, proč restaurace zanikla, nikdo z nás nevěděl. Jeho maminka nám pak poslala zajímavý odkaz s informacemi. Velkou atrakcí pro všechny děti byly popadané stromy, po kterých se náramně dobře lezlo. A po závěrečném ohni na překrásné vyhlídce pak někteří skoro usnuli. Líbilo se nám s vámi, milé děti a milí rodiče!