Výtvarné tvoření s Hankou 10. 4.

Dnes jsme se sešli v komorní, ale milé sestavě, a tvořili společně ptačí hnízda. Vedla nás lektorka výtvarných programů Hanka. Děti si nejprve společně s ní povídaly o tom, jak ptáci staví hnízda a listovaly atlasem ptactva. Zjistily, že ptačí vajíčka jsou různě veliká, různě barevná a můžou se lišit i počtem.
Vajíčka pak modelovaly ze samotvrdnoucí keramické hmoty, hnízdo tvořily z různých přírodních materiálů… provázků, klacíků či trávy. Do tvorby se tentokrát zapojili i mladší sourozenci. Ke krásnému výsledku pak přispěly samozřejmě ještě temperky. Co dítě, to originál a tak tedy také co hnízdo, to originál.

Hanka nakonec s dětmi v závěrečném kruhu ještě protáhla těla a zkusili jsme si, jak se takové malé ptáče klube na svět.

Vyzkoušeli jsme si tak jeden z možných družinových programů z cyklu Výtvarné tvoření s Hankou.