Záchranáři 14. 6.

Na Jezírku spadl na děti strom! Pomoc! Naši malí záchranáři, pojďte do akce! Čeká vás čištění ran a obvazování, dlahy a přesun k doktoru. Taková byla motivace naší záchranářské akce. Děti si vyzkoušely měřit tlak, obvázat a ošetřit škrábance, poranění a postarat se o zraněné.

V centrále záchranářů u Jasmíny se děti se šéfkou záchranářů Petrou Skalovou seznámily s vybavením. Na co je dobré pružné obinadlo? K čemu se hodí obvaz s polštářkem? Jak zastavit krvácení a zavázat ruku do šátkového závěsu? Potom zazvonil telefon! Naše malé záchranáře potřebuje skupina raněných dětí a dospělých u jezírka! Tým vyrazil s připraveným vybavením, za zvuku sanitního vozu vydávaného na hlavici fléten. Všichni byli hrdě označeni červeným křížem a svoji důležitou roli prožívali. 

Péťa Pourová spolu s dalšími dětmi hrála poraněné úžasně věrohodně. Děti se snažily omývat rány, obvazovat, tišit bolest, udržet zraněné v teple i pod speciální fólií a ještě je dopravit  do nedaleké nemocnice k paní doktorce Andrey Černé. To nebyl úkol jednoduchý. Dost jsme se při tom i nasmáli. Paní doktorka poté všechny zkontrolovala, doléčila a propustila do domácí péče. Většina zraněných vyběhla ihned po uzdravení řádit na hřiště. 

Záchranářskou akcí jsme se naladili na prázdninové dobrodružné cesty, snad budou pro většinu z nás bez nehod!