Petra Pourová

Petra Pourová

Kdyby ses měla popsat pěti větami, kdo jsi?

Jsem aktivní člověk, který se rád věnuje rodině, učení a svým zájmům. Nejlépe, když je to v přírodě.
Jsem maminka, která miluje své dvě dcery a chce, aby byly v životě šťastné a učily se rády. Aby dělaly to, co je baví a vyrůstaly z nich zodpovědné a samostatné bytosti.
Jsem manželka, která si uvědomuje, že i když má plno zájmů a aktivit, tak přesto je pro ni důležité trávit společný čas se svým mužem.
Jsem učitelka, která miluje svou práci, děti a ví, že je to její poslání.

Proč učíš a jakou máš praxi?

Učení mě velmi naplňuje. Mohu být při něm sama sebou a vidím v něm velký smysl. Ráda pozitivně ovlivňuji život dětí a zanechávám v něm svou stopu pro další generace. Miluji děti a jejich zpětné vazby a se zaujetím sleduji, jak děti pod mým vedením ušly velký kus cesty. Jsem poté na sebe a hlavně na ně velmi pyšná. Snažím se k nim mít respektující přístup.
Učila jsem na základních školách jak ve městě, tak i na vesnici. Byla jsem také třídní učitelkou a měla jsem na starosti hlavně anglický jazyk na II. stupni, kde jsem mimo jiné připravovala výměnné pobyty v Anglii. Zde jsem také pracovala jako aupair. Krátce jsem také učila anglický jazyk na Waldorfské škole v Plzni. Anglickému jazyku a dětem se věnuji dlouhodobě. Již jako dítě jsem vstoupila do skautingu a ochránců přírody, kde jsem později vedla děti a účastnila se každý rok táborů. V minulosti jsem se věnovala atletice a vedla děti v atletické přípravce.
Určitou dobu jsem také pracovala mimo školství – v bankovnictví a v obchodní oblasti. Tato zkušenost byla pro mě velmi důležitá v životě.
V současné době se věnuji učení anglického jazyka malých dětí v lesní školce Medvíďata, v rodinách, v kurzech a pomáhám organizovat tábory se zaměřením na anglický jazyk. Vedu skautský klubík s dětmi od 1,5 roku do 3 let a jsem se svým manželem a dvěma dcerami aktivní v rodinném skautingu.

Jaké je tvé vzdělání?

Vystudovala jsem ekonomiku a management na Západočeské univerzitě a tamtéž také Angličtinu pro I. a II. stupeň. Dále Waldorfský seminář cizích jazyků, který jsem z organizačních důvodů nedokončila. V současnosti ještě studuji na Pedagogické fakultě učitelství pro I. stupeň ZŠ.

Jaké je tvé oblíbené místo na naší planetě?

I když jsem procestovala již hodně zemí, protože mou velkou láskou je neustálé poznávání něčeho nového, nejoblíbenější místo na naší planetě je teď u mých dětí a manžela, doma. Nejraději se vracím k mé rodině. Já tímto místem chápu teplo domova a to je u nás v Čechách, v Plzni.

Co tě činí štastnou?

Šťastná jsem, když mohu být po boku mých úžasných dvou dcer – Alžbětky a Amálky, mého manžela a nejlépe v přírodě, kterou zbožňuji. Cítím se v ní naplněna a spokojena. Miluji hory, chození v nich, ježdění na kole, bruslích…mám ráda pohyb, vůni lesa, spaní pod širákem, ohýnek, sbírání hub, vymýšlení vhodných cest. Často jsem naplněna i tím, že mohu chvíli v přírodě být sama se svými myšlenkami nebo si jen číst pěknou knížku. Také je pro mě důležité mít možnost se neustále vzdělávat. Stále hledám cesty, jak být lepší a lepší, nejen pro sebe, ale i pro mou rodinu a mé žáky. Často v mém životě platí, že i cesta je pro mě můj cíl.

Proč dát děti do Jasmíny?

Je to vzdělávání, které splní vaše očekávání. Nabízí dítěti a rodičům to, co v současné době hledají: malý počet dětí ve třídě, rodinná atmosféra, respektující přístup k individualitě dítěte, častější napojení na přírodu a přirozený koloběh roku, zachovávání přirozené chuti k učení aj.
Buďte rodiči, kteří chtějí, aby se jejich děti učily rády a byly zodpovědné a samostatné a jejich znalosti byly propojeny se skutečným životem!