Den s předškoláky

V úterý jsme prožili první den s předškoláky, kteří si přišli vyzkoušet den v Jasmíně. Provázelo nás jarní téma, sázení, okopávání, i nestálé jarní počasí.

Se současnými mladšími Jasmíňáky nejprve zpívali, rytmizovali a předváděli činnosti během veselých písniček. Písničky také sázeli do záhonu a poznávali písmena, obrázky, slova. Počítali v písničce Deset malých černoušků, tu jsme museli opakovat mockrát. I do malty dobrovolně skákali!
Při malování, co by chtěli zažít v příštím roce, hned nacházeli společné radosti jako lyžování, výlety a vesele se při tom bavili.

Venku děti kreativně napadalo, na co vše se dá použít zahradnické náčiní a předváděly pantomimou hrábě jako hůlku, kropáček jako košíček, lopatky jako ozvučná dřívka, listy stromu nebo křesadlo. Měly opravdu hodně nápadů! Zahřály se honičkou s pantomimickým předváděním, kterým se mohly zachránit před chycením. Mezitím se počasí ze sněhové vánice změnilo v zářivé slunečno.

Čas u Košuteckého jezírka byl také určený pro volné hraní, kdy si děti tvořily ostrovy a obrazy v písku a někdo hrál hru Čuchta buchta. V podstatě se každý předškolák spojil s někým starším a přirozeně se v rámci dvanáctičlenné skupiny spřátelili. O přestávkách v Jasmíně si také předškoláci pohráli s našimi křečky.

V papírových foťácích, které děti vyrobily s Kačkou (průvodkyní čtvrtečních výletů i v příštím roce), si namalovaly, co vše během dne zažily a v závěrečném kruhu každý své fotky popisoval a vyprávěl o nich. Vyšel z nich pestrý, barevný den. V závěrečné reflexi mohly vyrůst jako rostlinka od země co nejvýše podle pocitu z dnešního dne. Měli jsme radost, že rostlinky byly opravdu vysoké.

Těšíme se moc na další setkání na konci dubna, a v květnu i červnu již s těmi, kteří budou zapsáni od září jako součást Jasmíny.