Gutštejn a hurá na prázdniny

Poslední dva školní dny jsme strávili na výpravě na romantický hrad Gutštejn.

Cestou děti procvičovaly angličtinu a ve vlaku dostaly vytištěné mapy, pomocí kterých plnily úkoly. Měly například najít místo, kde vystoupily z vlaku, kde je Gutštejn, jak se značí lesy, naučná stezka, kudy vede, co je Šipín aj. Velmi zdatně zvládly většinu splnit a cestou podél Hadovky se zabývaly i dalšími úkoly, jako např. měly přivonět ke květině, která se jim líbí a pojmenovat ji, najít něco, co létá, běhá….

Po cestě jsme hráli i různé hry a často jsme zastavovali na sbírání jahod a cachtání se v Hadovce. Velkým dobrodružstvím pro všechny bylo brodění delší části úseku potoka směrem ke Gutštejnu. Bahno ve vodě nám bránilo v přesunu a tak jsme si vzájemně museli pomoci, abychom se dostali přes nejhorší úsek naší cesty. Byli jsme poté na sebe náležitě pyšní, že jsme to zvládli. Chození bosi se nám zalíbilo natolik, že jsme tak došli až k hradu. Užívali jsme si stavění hrází a věží ve vodě a pak radovali se z toho, že jsme úspěšně dosáhli cíle.

Prolezli jsme si s dětmi celý hrad, postavili stany, připravili polévku. Odpoledne nás navštívili i někteří rodiče, kteří se před prázdninami přišli  s námi k ohni rozloučit. Přidali se k nám  i na drobné aktivitky. S Pavlínou jsme si zatančili izraelský studnový tanec, předali jsme slavnostně dětem tituly korálkových činů a zazpívali a popovídali si u ohně.

Ráno jsme strávili u potoka a balením věcí nazpět. Cesta na vlak domů byla pohodová, hráli jsme slovní hry, sbírali jahody a nezapomněli se osvěžit v potoce. Hurá na prázdniny!

Přejeme krásné prázdniny vám všem a moc se těšíme na další práci a dobrodružství s dětmi v příštím roce.

Škola Jasmína