Jaro a setkání na Střele

Škola Jasmína neunikla jarním proticovidovým opatřením a lockdownu. Během května a června jsme se už ale znovu scházeli a učili ve shodě s tím, co nám opatření a vzájemná dohoda s rodiči dovolily. Poznávali jsme rostliny, ptáky, vyráběli průsvity, prožívali dny se sluníčkem i deštěm venku, hodně jsme se koupali v jezírku a ve čtvrtek jezdili vlakem dál od Plzně. Třeťáci se seznámili se starými pověstmi českými a některými slovanskými bohy. První tři chlapci ze třetí třídy se odvážili ke cambridgeským zkouškám z angličtiny a všichni tři uspěli a jsou držitelem certifikátu Cambridge Starters.

V květnu jsme se vypravili na třídenní výpravu pod stany, jako Robinsoni jsme obývali osamělou louku u koní, slavnostně jsme dětem udělili tituly Korálkovým činů. Výprava nám skoro celá propršela, zažili jsme opravdu perné chvilky celí mokří, v jurtě v obležení kolem kamen, nad kamny rozložené oblečení.

Na konci června jsme si deštivé dny venku vynahradili nádherným počasím v kempu u řeky Střely, kam jsme vyjeli se všemi dětmi i rodiči. Rodiče čekalo anglické divadlo, s dětmi jsme v řece rýžovali zelené chromdioxidy a hráli sportovní hry. Rodiče se aktivně zapojili, každý svým dílem. David uvařil vynikající oběd spolu s mnoha maminkami asistentkami, Petr se věnoval lanům, Miloš a Láďa se věnovali volejbalu a hrám s míčem, Kuba zase opičí dráze. Večer u ohně se mnoho rodičů muzikantů postaralo o skvělou muziku s kytarou, harmonikou, houslemi a klarinetem. Jsme vděčné, že spolupracujeme s tak báječnými lidmi.

Dětem se na prázdniny nechtělo.