Konec roku na Střele a na Havaji

Předposlední týden v červnu jsme oficiálně zakončili výyuku a dva krásné dny jsme strávili spolu s dětmi a jejich rodiči v táboře u řeky Střely. Přijali jsme nové prvňáčky mezi nás, a také na stezku lesní moudrosti, a rozloučili se s těmi, kteří odcházejí. Nasmáli jsme se u společného tvoření portrétů, děti předvedly svá divadélka, vyzkoušely slacklinu nad řekou, zkoušely kriket a volejbal, menší děti chůdy a opičí dráhu. Po návratu do Plzně jsme už byli po přezkoušení, slovní vysvědčení bylo rozdáno, a kde jinde zakončit červnové dny než na Havaji?
V pondělí jsme odletěli a ocitli jsme se v modrozelené laguně obklopené bílým písečkem a procházeli jsme džunglí. Písmenka na stromech nám prozradila, jak se jmenují čtyři největší havajské ostrovy. Naučili jsme se havajsky počítat do deseti a písničku Wai Ola, která nás provázela všemi dny.
V úterý jsme na stromech lovili klacky hady – boigy, které se na ostrovech přemnožili. Jedli jsme červy, které jsme v pralese museli lovit. Vyráběli jsme chřestidla a havajské květinové věnce, koupali se v divoké říčce.
Ve středu jsme malovali havajské masky tika a dozvěděli se mnoho informací o Jamesi Cookovi. Také jsme některé další ostrovy objevili sami a pojmenovali je jako první objevitelé mořeplavci.
Ve čtvrtek jsme se přesunuli na poslední velký havajský ostrov, abychom ho pomohli definitivně očistit od přemnožených hadů. Na rozloučení jsme se vykoupali v bazénu, nasadili si věnce a zatančili si havajský vodní tanec s písničkou Wai Ola. Maminka Zuzka nám připravila vynikající barevnou hostinu s pestrobarevnými havajskými drinky. Prázdniny můžou začít.