Koupací červen a závěr na Střele

V červnu bylo slunečno a teploty vystoupaly tak vysoko, že soustředění na učení bylo ten tam a nejlépe bylo venku v lese nebo u vody.

Přesto jsme ještě strávili zhruba půl týdne uvnitř v Jasmíně, opakovali učivo, ale větší část výuky se přesunula ven pod pergolu nebo k Jezírku. S dětmi jsme reflektovaly, proběhlo přezkušování, tři děti se pustily do Starters zkoušek.

Mladší děti se byly koupat u Spáleného Poříčí, v Kornatickém rybníce a u Šťáhlav, starší děti se koupaly v lomu ve Štěnovicích a na Senečáku. Na vyhlídce nad Berounkou jsme dělali oheň, těšili se z rozkvetlých luk a drobných živočichů. Starší děti zvládly cyklovýlet 18km přes vrch Valík.

Na závěrečné výpravě na Oblátku u Střely jsme nejprve strávili tři dny jen s dětmi a pak se přidali na závěr i rodiče. S dětmi bylo téma hobby horsing, moc jsme si to užili – parkour i cross.

Přivítali jsme nové rodiny a rozloučili se s těmi, které již odchází. Odvedli jsme první čtyři páťáky a poslali je na druhý stupeň – jeden odešel na gymnázium, druhý na Scio, třetí na Scio expediční a čtvrtý zůtává na domácím vzdělání.

Závěrečná akce s rodiči na Střele byla milá, jak hry s dětmi, tak večerní oheň a kytary.

Přejeme krásné léto a těšíme se v září zase na viděnou.