Květnové učení

V květnu děti v Jasmíně psaly testy z hlavních předmětů a dokončovaly učební plány pro letošní rok. Prvňáci čtou první (někteří už jich přečetly jednotky až desítky) knihy a píší psacím písmem. Prvňačky a druhák Johan stále piští na flétny – některé holky se naučily už kolem třiceti písniček a podle sluchu se snaží hrát všechny, které znají. Stále to v Jasmíně o přestávkách hraje. Třeťáci vyměňují pokémony a krouží mandaly, někteří se chystají na anglické zkoušky Starters. Čtvrťáci a páťáci stále ve volných chvílích tvoří – holky šijí na šicím stroji voňavé gumičky do vlasů a píší příběhy, kluci sbírají a suší byliny na čajové směsi, občas se také přidají k pokémoní partě.

Mladší děti se podívaly do záchranné stanice živočichů, také na farmu do Újezda nade Mží a byly i sbírat fosilie v Českém krasu a v Koněpruských jeskyních. Starší děti se zabývaly bezobratlými, byly pozorovat čolky a pulce, skákaly na pískách, navštívili Český Rozhlas a vyrazily na výpravu na Karlštejn s přespáním na Dvoře Sofie, kde si vyzkoušely dobrovolnou práci na stavbě a se dřevem.

Děti také pěstovaly ředkvičky. Získaly ocenění, pokud dosáhly dalšího titulu Korálkových činů.

Soustředění na učení už je pramalé, blíží se prázdniny.