Ladovský leden

Několik dětí po Vánocích říkalo, že se moc těšily do školy a že nemohly ráno ani dospat. Zvláště v této covidové době si děti váží toho, že chodí do školy a jsou šťastné s kamarády. V naší skupince ani ne dvaceti dětí to zatím zvládáme dobře. Máme za sebou již několik negativních antigenních testů, rodiče jsou velmi zodpovědní, proto se covid v naší skupině nerozmohl. 
Napadl sníh a tak s dětmi řádíme venku na sněhu, povinné školní vybavení jsou lopaty, boby a běžky.
U jezírka si děti užívaly i ledy, snažily se také pomoci rybce, které vyskočila na zamrzlou ledovou část a nemohla se dostat zpět do vody. S prvňáky a druháky jsme si dali třeba překážkový běh s luštěním věty ze slabik. Matematiku a český jazyk se učíme jak hravě, tak standartní cestou. Sypeme pravidelně zrní do krmítka. Angličtinu už některé osmileté děti válí, začínají číst slova a jednoduché knížky.
Děti si prožily Tři krále, ty mladší se byly podívat na krásném vyřezávaném Betlémě paní Andrlíkové v Přešticích, starší se učily o hvězdách, vesmíru, vzniku planety Země. Malovaly draky inspirované zemským jádrem, doprovodili jsme se písničkou pana Jurkoviče Dračí trampoty a jinými dalšími hity.
Děti namrazily své kostky ledu a barvily je barvami. Mluvili jsme o evoluci, na kterou jsme samozřejmě i hráli. Venku pozorujeme hodně stopy zvířat a ptáků, někteří byli na ptačím zimovišti. S Péťou venku děti zažily i zimní oheň s opékáním. S Andrey se vydaly na třetihorní plzeňské ostrovy (dnes kopce) a do parku Horní Berounka k vodopádu, kde zkoumaly podoby vody a skupenství.
A bobujeme, jezdíme, bruslíme, klouuuuže tooo!!!
Děti se dohodly, že pořídíme za společné peníze do Jasmíny zvířátko, …to be continued.