Lednový nádech

Po Novém roce jsme se sešli v mínusových teplotách, dokonce jsme si stihli i trochu zaklouzat po ledu, a to nejen v hale ICE Areny, ale i venku na jezírku. Byli jsme v Techmanii, na pěkné projekci o hvězdách a planetách mimo naši galaxii.  Dalším tématem byli také ptáci, navštívili jsme jejich zimoviště na Berounce, některé děti poznají bez problémů více jak dvacet druhů ptáků. No, a zkusili jsme si i solnou jeskyni, pro zdraví. Také jsme navštívili zámek v Blovicích, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to bylo žít před stopadesáti lety a co to znamenalo klečet na hrachu nebo na polínku. Zajímavé bylo, že někteří kluci by to chtěli vrátit. No, přesvědčovali nás, že bychom mohli zavést aspoň knihu hanby, kam by se psaly všechny přestupky proti pravidlům a všechny hříchy. A my pořád s tím respektujícím přístupem!

Předali jsme Hospicu sv.Lazara několik háčkovaných dek!

Děti byly v lednu jako obvykle přezkoušené, každý ukazoval, co se naučil. Radost z toho máme vždycky všichni. Také jsme pozvali na besedu rodiče našich bývalých páťáků, kteří nám s hrdostí hlásili, že děti s přestupem do jiných škol žádné potíže neměly. Máme dvě děti na gymnáziu Luďka Pika, dvě děti v Dobromysli, jedno ve Scio škole, jedno v expediční Scio škole, jedno ve Škole Kojota a jedno pokračuje na domácím vzdělání. Tedy každé si na druhý stupeň vybralo to, co mu sedí. Zdá se, že jsou z Jasmíny děti připraveny na jakoukoli variantu a to nás těší.