Lyžák a masopust v únoru

Na přelomu ledna a února jsme vyrazili již tradičně na čtyřdenní lyžák do Železné Rudy. Letos to se sněhem slavné nebylo, ale přesto jsme ho ještě stihli – těsně. Sluníčko svítilo a dalo se i opalovat, mimo sjezdovku to vypadalo dost předjarně, což nakonec nebylo vůbec špatné.  Většina z 18 dětí lyžovala, začátečníci si prožili první pokusy o sjíždění, zastavení na okraji sjezdovky v síti a další začátečnické pokusy. Všichni ostatní včetně prvňáčků zdatně lyžovali a jezdili na vleku. K večeru byly děti zvány na hru do městečka Lážoplážo, neobyčejného fantazijního místa, kde se dějí bláznivé věci jeho obyvatelům. Děti připravily několik hudebních i tanečních představení, malovaly obrazy a i dospělí v rolích obyvatel Lážopláža si to užívali. Mnozí už vymysleli i další nápady na příští rok, kdy se na hory chceme zase vydat.

Únor se pak nesl nejvíce v tématu masopustním, zpívali jsme naše oblíbené masopustní písně, pekli koblihy, připravovali kostýmy, nazdobili prostory v Jasmíně a hlavně jsme si užili masopustní průvod. Na kytary a buben hráli s Andrey dva páťáci – Pat a Mat a admirál, děvčata – oblečená za princezny a zvířata- měla flétničky. Opět se zúčastnili i někteří bývalí žáci s rodiči, to nás moc těší.

V matematice, češtině a angličtině postupujeme standartním tempem kupředu ve všech ročnících. Do páté třídy se přidala kamarádská krasobruslařka Eli a moc hezky se s námi sžívá. Petruš vymýšlí s mladšími dětmi bezva výtvarné techniky, Tereza se staršími dětmi stále tvoří celou rytířskou výzbroj – hlavně kluci jsou nadšení.

Před prázdninami jsme také pozvali cvičitelky asistenčních pejsků z Pomocných tlapek o.p.s., které nám vyprávěly příběhy nemocných a nemohoucích lidí a ukazovaly, jak jim pejskové pomáhají, aby měli snazší a radostnější život. Také jsme si prošli poslepu stezku ve tmě a zkoušeli číst Brailovo písmo. Jsme o to víc rádi, že máme zdravá těla.

Po jarních prázdninách už se zas těšíme na shledání a další zážitky a učení.