Lyžák No.2

Začátkem února jsme už podruhé vyrazili s dětmi na lyžák na Šumavu. Měli jsme trochu obavu, aby nám nepropršel týden, ale jak se ukázalo, příroda je s námi zadobře a na počest našeho příjezdu nasněžilo a užili jsme si nejhezčí dny celé letošní sezóny. To nám potvrdili vlekaři.

Kromě lyžování jsme hojně pekáčovali. Eliška jezdí na snowboardu, ostatní děti na lyžích. Petra, jakožto lyžařská instruktorka, učila děti techniku. Byli mezi námi tři nováčci, kteří využívali jezdící koberec a zkoušeli první oblouky, příští rok už budou jezdit s ostatními na kotvě.

Každé ráno jsme si s dětmi daly rozcvičku a flétnu. A odpoledne ve volných chvílích jsme s dětmi bádali nad tajemstvím indiánského kmene, který žije vysoko v horách. Plnili jsme různé jazykové i týmové úkoly, tvořili korálkovou výšivku, zpívali s kytarou a podle mapy jsme se dostali až k domorodcům na pohár a ke kapličce pro poklad. Cestou děti zkoušely, jaké je to nosit raněného nebo jak se chodí po lavině ve skupině. Zkrátka takové malé školení pro vysokohorské výpravy!

V penzionu Alfa byli jako vždy srdeční a moc se nám u nich líbilo. Příští rok opět v Alfě na viděnou!