Masopust 2023

Letošní masopust byl pro většinu dětí tradiční, protože ho už minulý rok s námi zažily. Těšily se znovu na pečení a plnění koblih, a také si to náramně užívaly. Nejstarší děti upekly a ozdobily za pomoci Kájovy babičky i kynuté koláče. Písničky už většina dětí uměla, v únoru jsme si je jen připomínali. Letošní masopust nebyl spojený s prodejními stánkami, ale zato děti připravily pro rodiče různé aktivity – nejstarší připravili matematické a češtinářské úkoly, třeťáci připravili malování hlaholice a psaní tuší a brkem, a nejmladší hádání zvířat pod tričky.

Masky někteří oprášili z loňska, někteří si vyrobili nové. Potěšující bylo, že málokdo si masku koupil, a že tedy s časem a schopnostmi na tom jsme jako skupina docela dobře. Průvod začal na jezírku a za podpory muzikantské rodiny Macákových jsme s housličkami, klarinetem a kytarami prošli od hotelu Panorama až na pláž. Tam jsme semleli báby, zakopali basu a provdali myšku za kocoura. Nakonec jsme došli zpět do Jasmíny, kde jsme ochutnali rodičovské dobroty a popili kávičku nebo čaj. Někteří rodiče se pustili do plnění úkolů, jiní povídali. Byl to milý důvod se společně sejít.