Na cestách s Willy Fogem

V červenci jsme v rámci příměstského tábora putovali s dětmi a s Willy Foggem kolem světa. Snažili jsme se to stihnout za 80 dní (5 dní). Každý den na nás čekalo dobrodružství, které jsme zažívali na různých místech v Plzeňském kraji. Cestovali jsme samozřejmě jen lodí a vlakem jako náš hlavní hrdina. Každý den jsme poznali jiný světadíl a stihli jsme navštívit všechny, což nedokázal ani samotný Willy.
Na cestu všichni dostali “libry”, aby je mohli použít na financování své cesty kolem světa. Mohli je také získávat za plnění “Dovedností anglického gentlemena”. Celý týden nás provázela píseň ze stejnojmenného seriálu a také známá kniha od J. Vernea.
První den jsme procestovali Evropu – Anglii, Francii a Itálii. Jako cestovatelé jsme si určili sever a našli mapu celého světa. Mohli jsme si tak zaznamenávat celou cestu. Navštívili jsme Big Ben, Eifelovu věž a šikmou věž v Pise. Dokonce jsme vystoupali na nejvyšší horu  Evropy – Mt. Blanc.
Druhý den jsme dojeli lodí do Indie. Po návštěvě Tadž Mahálu jsme se vydali vlakem do Bombaje a odtud do Kalkaty.  Na cestě nás zastavila nedokončená železniční trať. Zbytek cesty jsme absolvovali na slonech. Zvládli jsme projít džunglí, uvařit si oběd na ohni.  Zahřáli jsme se  “indickým” čajem z místních přírodnin. Vystoupali jsme na nejvyšší horu světa Mt. Everest. Dokonce jsme se naučili záchranu v horách. Na pomoc nám byla KPZ, kterou se každý naučil vyrobit.
Třetí den jsme strávili podél Berounky a přejeli jsme přívozem do Ameriky. Stali se z nás na chvíli indiáni, vyluštili jsme jejich obrázkové písmo a vyrobili si čelenky. Ze San Francisca jsme přejeli vlakem do New Yorku, kde jsme poznali Sochu Svobody.  Jako kovbojové jsme se učili práci s lasem a uzlovat. Dokonce i spontánní vázání lan v kopcích zvládali cestovatelé na výbornou.
Čtvrtý den jsme navštívili okolí  Spáleného Poříčí. Tam jsme se blíže seznámili s Austrálií a Operou v Sydney. Pozorovali jsme místní květenu, zvířata a zachránili je před požárem. Jako klokani jsme zvládli zdolat nemalou vzdálenost.
Pátý den jsme naše putování ukončili v okolí Dobřívi.  Byla na programu Afrika. Jako afričtí domorodí  obyvatelé jsme si postavili v lese obydlí a vyrobili oštěpy. Lodí jsme dojeli do Anglie a vlakem se dostali zpět do Londýna. Do Reformního klubu jsme stihli doběhnout včas. Odměnou pro nás byla závěrečná vědomostní hra, ve které jsme na konci hledali poklad. Psali o nás i v novinách, že jsme vše zvládli a vyhráli sázku. Na památku cestovatelé obdrželi jeden výtisk se svým jménem.
Stejná cesta nás čeká i v srpnu. Těší se na vás Péťa Pourová.