Podzimní barvy v Jasmíně

Měsíc říjen je za námi, přehoupl se letos nějak rychle, snad ten vítr ho nelítostně zahnal i s listím do minulosti…v Jasmíně se s dětmi scházíme pravidelně, covid nás zatím míjí. Zažili jsme mnoho her, radostí a spoustu dobrodružných cest za poznáním.

Děti se učily matematiku, český jazyk a angličtinu, učily se o domově, rodině, českém státu, stromech, kamenech, Slovanech, Přemyslovcích a Karlu IV., plnily korálkové činy, hrály fotbal a vybíjenou; a mnohé výlety přinesly další nečekaná témata a prožitky.

Kdo chtěl, začal navštěvovat kroužek němčiny, angličtiny s rodilým mluvčím a kroužek šachů.

Předškolácká partička mladších sourozenců, kteří jsou budoucími školáky, se už dvakrát také sešla, a to na výletě do dřevěné a skutečné ZOO. “Učení cestou” je samozřejmě nadchlo a do školy se už moc těší.

S mladšími školáky jsme navštívili včelařskou exkurzi, zvířecí útulek, Lobezský park s atrakcemi, zámek Blatnou s daňky a Kladskou u Mariánských Lázní. Se staršími jsme se podívali na Plzeň z výšky plzeňské věže i z nížin podzemí, mapovali jsme Bolevecký potok, navštívili Radyni, Křivoklát a hrádek Věžku u Druztové s paleontologickou prohlídkou kostela. Společně jsme si užili lezení na stěně, pečení sušenek, malování, tvoření a zpěv. Každá akce byla plná malých dobrodružství a krásných setkání s podzimní přírodou. Některé akce byly přímo adrenalinové, z Křivoklátu nás museli dokonce zachraňovat naši drazí pohotoví rodiče, když jsme kvůli popadaným stromům uvízli na nádraží, odkud nebylo cesty zpět.

Ve škole nás navštívila kromě klokana i slepička, která s námi strávila celý den a dělala milou společnost našemu králíkovi Blackovi. Ať žije živá škola 🙂