Podzimní dny

Co nového v Jasmíně? Dva potkani a dva křečci! A samozřejmě spoustu nových zážitků, všedních i nevšedních.

V listopadu jsme se podívali na zajímavá místa v Plzni i okolí – navštívili jsme ZOO Plzeň, Pecihrádek, hrad Litice a Plasy. Mockrát jsme se proháněli po Košuteckém jezírku a okolí. Zpívali jsme martinské písně, pekli rohlíčky a písmenka, malovali, tvořili…Starší děti se učily o středověku – o Přemyslovcích, Karlu IV., o husitech, také o Londýně a o evropských státech. Navštívili jsme operu Rusalka.

Uspořádali jsme pro rodiče adventní kavárnu. Děti vyráběly a prodávaly své výrobky a rodiče napekly dobroty. Jasmína začala vonět adventem. Adventně se děti naladily také na pěkném vánočním programu v zámku Blovice a na výstavě betlémů na zámku Kozel. Nejstarší děti si dokonce s Markem vyrobily své adventní věnce – od korpusu až po svíčky. Seznámily se také s knižní vazbou, se kterou nám pomohla Tara. Každý si vytvořil svůj vlastní deník a někteří už do něj tvoří své příběhy. S nejmladšími dětmi jsme se vydali do městské knihovny, nadšení z knížek bylo velké. Stejně jako tříměsíční plavecký kurz a od prosince také cvičení v tělocvičně na nářadí s Peťulkou.

Začátkem prosince jsme předávali také orlí pera a korálky těm, kteří hrdě prokázali své dovednosti.  Nejmladší děti už se byly dokonce vyblbnout na prvním sněhu v Železné Rudě.