Předvánoční nálada

Předvánoční náladu nám letos přinesl sníh a zimní radosti s ním spojené. Díky krásnému mrazivému počasí a sněhové nadílce jsme si užili i lopaty a boby, i síla ledu byla už dostatečná na první klouzání. V Jasmíně se pekly sušenky, plnily pytlíčky s dárečky, vařila dýňová marmeláda, zpívaly koledy, tvořily betlémy  a vánoční přáníčka.

Navštívily nás milé dámy z hospicu sv. Lazara, které nám pomohly učit děti háčkovat,  a my se společně s dětmi připojujeme k charitativnímu projektu DekaPro.

Navštívili jsme Radyni a okolí Boleveckých rybníků. Zažili jsme adventní spirálu, spálili jsme rituálně vše, co si do nového roku nechceme nést a uctili své dary a světlo v nás. Zvířatům v lese jsme přilepšili nakrájenými jablky a mrkví, ptákům jsme připravili semínkové pamlsky. Letos jsme se ladili díky kalendáři příjemně dlouho, a tak si neseme do svých rodin zažehnuté jiskřičky plné těšení se na ty šťastné a veselé Vánoce!