První školní den

Poprvé jsme se dnes slavnostně sešli ve věkově smíšeném složení, k našim druhákům se přidalo šest nových prvňáků. Děti jsme přivítali v novém suterenním prostoru, který nám slouží jako ateliér. Každý nový školáček měl u sebe i rodiče, kteří ho spolu s námi dnem provázeli.  Rituálně jsme nové kamarády přijali do společného duhového kruhu.

Učebnice, písanky a výtvarné potřeby si děti uklidily do svých kapsářů, které nám ušila naše milá Anandí. Zatímco rodiče získávali praktické infomace, děti si stačily zatančit i zajančit. Ukázaly si pohledy, které si vzájemně o prázdninách psaly, měly jich hezkou řádku. A když jsme se pak sešli opět dohromady, na strom přání mohly děti i rodiče přilepit vše, co by s námi rády v tomto roce zažily. Snad každý něco připsal, bude to tedy opravdu pestrý rok.

Posvačili jsme ovoce a koláče od maminek a pak už nelenili a vyběhli ven na jezírko, kde jsme hráli oblíbeného početního strážce kamenů. Věřte, že vyběhaným dětem  k obědu chutnalo, a že už se na zítra velmi těší. A my vskutku také, den proběhl poklidně a příjemně, tak jakoby ve vzájemném souladu.

Děkujeme všem dětem, všem rodičům a prarodičům, všem přátelům a všem vyšším silám za to, že můžeme takto v míru a klidu jít společnou cestou.