Škola Jasmína zahájila 1. ročník

3. září 2018 v 8:50 jsme oficiálně zahájili první školní rok v Jasmíně. Začínáme se šesti denními žáčky. Dalších šest dětí se k nám bude připojovat na vyučování jen některé dny v týdnu. Vážíme si toho, že jsme dostali důvěru a rodiče nám svěřují své děti ke vzdělávání. Těšíme se na spolutvorbu podnětného prostředí. Rádi bychom vyjádřili také velký vděk našim přátelům a drahým rodinám, které nás v našem záměru podporují.

Petra Skalová slavnostně zazvonila na zvoneček a otevřela dveře do prvního ročníku Jasmíny. “ŠKOLA JE TU OD TOHO, ABYCHOM SE SMÁLI”, tak zní slova první písničky, kterou jsme s dětmi zpívali. Přejeme si, aby děti chodily do školy i ze školy s vnitřním úsměvem. Abychom se všichni s úsměvem podporovali a sdíleli vzájemně všechny radosti.

Byla to krásná slavnostní chvíle. Děti jsme uvítaly jako strážkyně ctností – krásy, pravdy, síly a lásky. Každá z nás měla korále jiné barvy. Děti dostaly svou šňůrku, aby mohly po celý školní rok spolu s námi a se svými rodiči korálky získávat. Získat je mohou, pokud prokáží určité dovednosti, které souvisí s rozvíjením zmíněných čtyřech ctností. S vděčností jsme tak začlenili do vyučování knihu Korálkové činy pro skřítky, kterou vydala Liga lesní moudrosti.

Děti samozřejmě dostaly pomůcky k výuce, rodiče mnoho informací. Linda nám připravila pestrobarevnou slavnostní svačinku.

Děkujeme všem zúčastněným za hezké společné zahájení. Máme RADOST!