Vyplouváme do 5.roku!

Čtvrtečním výletem do plzeňského polesí jsme už po páté zahájili školní rok v Jasmíně. Děti se po prázdninách nadšeně vítaly a v lesním tichu nám bylo jako vždy spolu milo. Postavili jsme si v týmech lodě z přírodnin, posdíleli si své námořnické cíle, vyhnali z lodí cizí zablešené námořníky a jinak jsme si užívali ještě zbytky borůvek a brusinek. Doprovodili nás tentokrát i dva Markovi pejsci. Starší děti a dospělí pomohli mladším vyrobit vory z klacíků.

V pátek jsme v Jasmíně, již slavnostně ustrojeni, zasedli do společného kruhu, kde nás čekalo širé moře, ve kterém postupně rostly naše ostrovy. Prvňáčci pak mezi nimi propluli se svými vory, rozhlíželi se po krásách jednotlivých ostrovů a nakonec zakotvili mezi těmi, které pro ně tvořily bezpečný přístav a příjemné místo ke spočinutí. Do aktovek děti uklidily nové učebnice a pracovní sešity, zapsaly si rozvrh hodin a pak už jsme se nechali pozvat na slavnostní svačinu. Hmmm, domácí muffiny, popcorn a ovocné špízy! Dali jsme si prostě do nosu!

Po svačině jsme na Jezírku zkusili, jak vory plují po skutečné hladině, stavěli si na břehu z písku a hráli několik setů ringa. Nakonec jsme objevili náš hmyzí domeček, který byl poškozený, tak jsme si ho odnesli do Jasmíny, abychom ho opravili a znovu umístili do parku. Po dobrém obědě jsme nastavili v kruhu pravidla pohybu v budově Jasmíny, abychom v příštím týdnu už mohli naostro začít! Je nám spolu hezky.