Výroba zvířátkové plstěné loutky 5. 4.

V povelikonočním čase jsme se sešli u společné tvorby. Pod vedením lektorky Anandí Barfussové jsme se učili plstit z ovčího rouna a vyráběli prstové loutky. Výsledkem byla nejrůznější zvířátka : kočičky, pejsci, tygr, slon, sova, ovečka, koník, papoušek i medvěd. Především ale také radost z tvorby, posilování vlastní vůle a schopnosti dodělat dílo do konce.

Anandí si děti hned v úvodním kruhu všechny získala a motivovala je k výrobě loutky. Citlivě a s velikou trpělivostí vysvětlovala, jak se pracuje s plstící jehlou. Nejen děti, ale i mnozí rodiče drželi ovčí rouno a plstící jehlu poprvé v ruce. Pro mnohé šestileté děti bylo výzvou soustředit se na tvorbu celé dvě hodiny. Chvíli plstily, pak se nasvačily a odpočinuly si na koberci, ale díky Anandině důslednosti a nadšení se děti po chvíli k práci samy vracely. Všechny děti si odnesly hotové dokončené zvířátko.

Díky, Anandí, za laskavé a přitom disciplinované vedení! Fotky z akce jsou myslíme vypovídající, společné tvoření je krásný zážitek.