Záříme už počtvrté

Počtvrté jsme v září zazvonili a přivítali školní rok. Máme nyní mezi sebou dvě nové rodiny, které k nám přidaly třeťáčka Vojtu a prvňáčka Johana. Jinak jsme zůstali ve stejném složení rodin jako doposud, do první třídy přistoupili dva sourozenci stávajících dětí.

Kolem domu školy nám vykvetly kromě růží i slunečnice, co děti zasadily vloni, pod pergolou máme nově pingpong. Některé děti psaly o prázdninách s rodiči prázdninové deníky, je krásné v nich listovat. Ve volném čase mezi řízeným učením, Kuba s Matějem iniciovali prodej sušených čajových směsí, čehož se chytli i další kluci a hned pod pergolou vznikl stánek s čaji. Rodiče a prarodiče nakupují. Josífek otevřel obchod s obrazy, výtěžek chce věnovat na pomoc v Jemenu. Holky ve volném čase většinou tvoří z papíru a starší vymýšlejí tajná písma.

V matematice, češtině i angličtině postupujeme kupředu, děti jsou po prázdninách odpočaté a docela lačné po učení. Kačka nosí z knihovny inspirativní knížky, starší děti se přidaly do projektu Čtení pomáhá.

První tři týdny uplynuly jako voda! Čtvrtky se učíme cestou. Společně jsme zahájili u Horní Břízy na pískách, jinak chodí zvlášť mladší a starší děti. Mladší se věnují cestou poznávání přírody a angličtině, starší více vlastivědě a přírodovědě, angličtinu už mají starší děti více psanou. Dobrovolně se některé děti začaly na kroužku s Maruškou učit také německy. Děti byly na výstavě o pravěkých ozdobách v Západočeském muzeu, to jsme se dozvěděli zajímavostí! V příštím týdnu budeme zkoumat kosti a dělat s nimi pokusy. Starší se také věnovali vzniku města Plzně a navštívili Starý Plzenec a historické centrum Plzně, a mladší se koupali v Boleváku a poznávali houby v okolí kopce Maršál a na zámku Kozel.

Do našeho týmu se přidala Kuna, která hraje krásně (nejen) na akordeon a každý pátek s dětmi zpívá. Přidala se i Marcela, která s dětmi výtvarničí, a také Martin, který s dětmi v úterý hraje fotbal a další míčové hry.